"Zapraszamy na treningi judo, fitness i musztry w Mogilnie, Dąbrowie i Barcinie!" - Judo, Fitness, Musztra - Sport w Mogilnie, Dąbrowie i Barcinie!

Przejdź do treści

"Zapraszamy na treningi judo, fitness i musztry w Mogilnie, Dąbrowie i Barcinie!"

Archiwum
Dnia 10 stycznia judocy i adepci samoobrony z Mogilna, Barcina oraz Dąbrowy pod wodzą Trenera Mariusza Sulinskiego, prezentowali swoje umiejętności, na pokazach do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2016
<
>

Dnia 12 grudnia w Szubimie odbyly się,, Gwiazdkowe Zawody Judo Dzieci j Mlodziczek (ów) ,,z Wojewódzkim Turniejem Rankingowym Kwalifikacyjnym  do KWM 2016.
Wystapily kluby takie jak: Szczecin, Torun,Pila,Wloclawek, Elblag, Kcynia,Barcin ,Bydgoszcz, Grudziądz, Kwidzyn, Chodzież,Brudzew, Reda, Znin ,Szubin
Znakomicie spisali sie zawodnicy i zawodniczki z Bosir Barcin.
Bosir Barcin reprezentowało 3 zawodniczki i dwoje zawodników, wyniki:
 • Julia Górecka I m ,złoty medal , waga -35kg rocznik 2006
 • Rozalia Redman III m, brazowy medal, waga -24 kg , rocznik 2007
 • Aleksandra Pender IV miejsce  , waga -24kg, rocznik 2008 i młodsi
 • Pawel Rutowski II m , srebrny medal ,waga +60kg , rocznik 2004
 • Jakub Górecki IV m , waga -42kg , rocznik 2005
Trener Mariusz Suliński
<
>
<
 
>
Dnia 24 listopada odbył się kolejny zjazd fitness w Grodzie Piasta w Chomiąży Szlacheckiej .Zjazd składał się z dwóch części pierwszy to marsz nordic walking po przepięknych terenach przylegających do ośrodka na których kręcono  sceny do filmu Stara Baśń, druga część  to  fitness na terenie ośrodka cztery wejścia po 30 minut z małymi przerwami z muzyką. W zjeździe który łączy pokolenia były wróżby andrzejkowe  uczestniczyło 50 pań w różnym wieku z Wójcina ,Gębic i Marcinkowa,Zbytowa, UTW Mogilno,Klub Seniora Mogilno,Wiecanowo,Dąbrowa i Czerniaka gmina Mogilno.
Trener Mariusz Suliński
autor zdjęć Elżbieta Sobkowiak


W dniu 12 listopada nasza sekcja brała czynny udział w pokazach sztuk walk oraz w oprawie historycznej III Biegu Niepodległości organizowanego przez Klub Sportowy SOKÓŁ Gąsawa.
<
 
>
Dnia 21 .10 w Białych Błotach odbyły się III Mistrzostwa w Judo .W Turnieju rywalizowały miedzy innymi kluby:
PTS Bydgoszcz, Gwardia Bydgoszcz, Bushi Toruń, Kodokan Toruń, Olimpia Grudziądz, Bosir Barcin ,Szubinianka Szubin , UKS 5 Żnin .
Sekcje Sportów walki  reprezentowało 4 zawodników:

Aleksandra Pender waga -27kg II m srebro
Julia Górecka  waga -44kg II m srebro
Jakub Górecki waga -52 kg II m srebro
Gabriela Pankowska -41 kg III brąz

Trener Mariusz Suliński
 

Nasi zawodnicy na podium Mistrzostw Polski w Judo
W dniach 2-3 wrzesień 2017 roku odbyły się w Bydgoszczy - Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Federacji Sportu "Gwardia" w Judo. Zawody obejmowały dzieci z roczników: 2005- 2006- 2007, młodzików i juniorów młodszych. W turnieju wzięło udział 200 zawodników z 22 klubów z Polski oraz Bułgarii, Białorusi, Gruzji, Estonii i Niemiec. BOSIR Barcin reprezentowało dwóch zawodników, po bardzo ciężkich walkach :
 Julia Górecka w wadze -42kg wywalczyła brązowy medal
 Kuba Górecki w wadze -52kg wywalczył srebrny medal
 
Trener Mariusz Suliński
<
 
>
Od dnia 20.07-24.07 (czwartek-niedziela) sekcja sportów walki trenująca przy Mogileńskim Domu Kultury pod kierownictwem  trenera i sędziego Polskiego Związku Judo oraz Instruktora technik i taktyk walk Garnizonu miasta st. Warszawy pana  Mariusza Sulińskiego przebywała na kilku dniowym obozie sportowym w Chabsku. Na zgrupowaniu gościli również judocy z Barcina i Dąbrowy. Podczas zgrupowania odbyły się egzaminy na wyższe stopnie w judo/ kyu/, pokazy ratownictwa medycznego w wykonaniu Pana Michała Cajmera oraz pokazy z  jednostki ratowniczo gaśniczej  Państwowej Straży Pożarnej , zastępem dowodził  starszy aspirant  Paweł Obiała.
Treningi judo i samoobrony /ju jitsu, aikido, krav maga, karate/ oraz techniki i taktyki walk prewencji i interwencji dla dorosłych odbywały się dwa razy w ciągu dnia .Najbliższe zawody to Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w judo które odbędą się 02 września w Bydgoszczy.
<
 
>
Podziękowanie dla Gimny Orchowo
Tym  razem nie na zawodach, ale na pokazie charytatywnym wystąpili nasi  Judocy. Zawodnicy z trenerem Mariuszem Sulińskim pojechali do  Inowrocławia, a dokładnie do galerii Solnej. Film z pokazu w TV- BARCIN zobacz..
<
 
>
W dniach 19-21 w Chabsku odbył się VII zlot pojazdów militarnych i ratowniczych. 2O maja Zespół Szkół Niepublicznych z Gąsawy  godz. 16.30  ILO profil sportowo obronny zaprezentował pokaz musztry paradnej i wojskowej za który otrzymał wiele braw.
Zlot uświetniła wizyta przedstawiciela Wiceministra Obrony Narodowej Bartosza Kownackiego Pani Dyrektor Biura Julia Rozworowska, która wręczyła uczennicom szkoły Aleksandrze Buzalskiej i Paulinie Górce nagrody za pokaz musztry oraz sekcji sportów walki w Mogilnie pod kierownictwem Mariusza Sulińskiego.
<
 
>
<
>
Dnia 13 maja  w sobotę w Szubinie odbyły sie  Mistrzostwa Szubina Dzieci  w Judo  o Puchar Burmistrza  Miasta oraz Otwarte Mistrzostwa Województwa Młodzików i Młodziczek
Startowały  między kluby z Bydgoszczy , Torunia, , Wybrzeża ,Grudziądza i wiele innych po silnie obstawionych wagach 40kg,50kg.
Bosir Barcin reprezentowała Julia Górecka która w wadze do-40kg  r2006wywlczyła bardzo dobre V m
Kuba Górecki r 2005 waga -50kg wywalczył bardzo dobre Vm
Trenerem judoków jest Mariusz Suliński
<
 
>
Dnia 13 maja uczniowie z Zespołu Szkół Niepublicznych z Piechcina /klasa mundurowa/brali odwiedzili wraz z nauczycielem przedmiotów sportowo obronnych Panem Mariuszem Sulińskim  33 Bazę Lotnictwa Wojskowego i Transportowego w Powidzu z okazji,, Dni Otwartych Powidz 2017 "
 
Dnia 26 kwietnia uczniowie z Zespołu Szkół Niepublicznych z Piechcina *(klasa mundurowa) brali udział w warsztatach wojskowych na terenie Muzeum Ziemi Mogileńskiej wraz z nauczycielem przedmiotów sportowo obronnych Panem Mariuszem Sulińskim w Chabsku. Celem warsztatów między innymi było zapoznanie się z logistyką zbliżającego się VII Zlotu Pojazdów Militarnych i Ratowniczych w Chabsku który odbędzie się od 19- 21maja. Uczniowie zapoznali się również z trasą PZU zdrowia biegową i spacerową w Mogilnie oraz wzięli udział w treningu judo i samoobrony w Barcinie z zawodnikami klubu pod wodzą trenera Mariusza Sulińskiego.
W sobotę  8 kwietnia zaprezentowali swoje siły na prestiżowym turnieju Copernicus Judo Cup 2017 i Mistrzostw Województwa Kujawsko pomorskiego w judo Julia Górecka i Kuba Górecki z Bosir Barcin.
Mistrzostwa charakteryzowały się wysokim poziomem i duża liczba  zawodników 500 z 40 klubów z całej Polski i z zagranicy z Rosji.
Organizatorami tego wydarzenia był Urząd Miejski w Toruniu, Urząd Marszałkowski, Okręgowy Związek Judo, Toruński Klub Sportowy. Kuba i Julia zakwalifikowali się do walk finałowych i wywalczyli
Julia Górecka w wadze do 38kg brązowy medal IIIm
Kuba Górecki w wadze do 46kg srebrny medal IIm
Trenerem judoków jest Mariusz Suliński
<
>
<
>
Dnia 01.04 w sobotę w Grudziądzu odbyły sie XVIII Otwarte Mistrzostwa Grudziądza w Judo  o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza. Startowały między kluby z Bydgoszczy, Torunia, Olsztyna, Wybrzeża Gdańsk, Grudziądza i wiele innych. BOSIR Barcin reprezentowała Julia Górecka, która w wadze do-37kg r2006 walcząc z chłopcami wywalczyła brązowy medal III m i Kuba Górecki r 2005 waga -45kg wywalczył bardzo dobre Vm
Trenerem judoków jest Mariusz Suliński
Dnia 24 marca w Kruszwicy odbył się III Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych Kruszwica 2017. Celem przeglądu było wyłonienie reprezentacji województwa kujawsko pomorskiego na ,,Ogólnopolski przegląd klas mundurowych". Popularyzacja klas mundurowych jako oferty edukacyjnej szkół, integracja młodzieży, prezentacja poziomu wyszkolenia, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. Przegląd kierowany był do uczennic i uczniów klas mundurowych szkół ponad-gimnazjalnych z terenu całego województwa kujawsko pomorskiego.
Przegląd był formą rywalizacji zespołów w zakresie musztry zespołowej zgodnej z regulaminem musztry Sił Zbrojnych RP.
Komisja sędziowska: Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Przedstawiciel Wojewody Kujawsko Pomorskiego, 1 Pomorska Brygada Logistyczna, 2Pułk Inżynieryjny Inowrocław, WKU Inowrocław, Komenda Wojewódzka Policji, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej.
Konkurencje obejmowały program obowiązkowy- konkurencja polega na wykonaniu przez zespół zestawu 10 zadań obejmującego umiejętności z zakresu regulaminu musztry Sił Zbrojnych RP. Zestaw  otrzymuje kapitan zespołu przed startem. Program dowolny - konkurencja polega na wykonaniu pokazu opartego  o zakres musztry paradnej z bronią lub bez. Po ciężkich bojach Zespół Szkół Niepublicznych z Gąsawy ostatecznie uklasyfikował się na V m. w województwie
Zespół Szkół Niepublicznych z Gąsawy o profilu sportowo obronnym przygotował specjalista od spraw musztry i  parad wojskowych  trener Mariusz Suliński i ppłk rezerwy Kazimierz Baciak

<
 
>
<
 
>
Dnia 11 marca w Bydgoszczy odbyły sie III Otwarte Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy Dzieci i Młodzików w Judo.
w Mistrzostwach brały udział  kluby z całej Polski i z zagranicy z Rosji z Kaliningradu .
Wystartowało 500 zawodników miedzy innymi z takich klubów i miast jak Warszawa, Gdynia, Wybrzeże Gdańsk, Reda, Olimpia Grudziądz, Włocławek, Olsztyn, Toruń, Bydgoszcz i wspomniany Kaliningrad z Rosji i wiele innych można powiedzieć zawody rangi międzynarodowej.
BOSIR Barcin:
Po bardzo zaciętych bojach w walce Julia Górecka wywalczyła brązowy medal w wadze do 38kg
Kuba Górecki w wadze do 46 kg wszedł do ćwierć finału ostatecznie otrzymał VI miejsce
Aleksandra Pender z powodu kontuzji nie walczyła.
Trener judoków Mariusz Suliński
26 lutego w niedziele odbyła się rekonstrukcja zdarzeń z Narodowego Dnia  Żołnierzy Wyklętych. W związku z tym nasza sekcja włączyła się czynnie w V edycje biegu Wilczym Tropem z pokazami musztry wojskowej, samoobrony, rekonstrukcji zdarzeń z tamtego okresu w  Gąsawie i oczywiście samym biegu. Upamiętniając w ten sposób pamięć o żołnierzach wyklętych.

Więcej zdjęć z V edycji biegu Wilczym tropem możemy zobaczyć na CMG24 www.cmg24.pl, Radio Żnin http://radioznin.fm
<
 
>
<
 
>
Dnia 10 lutego na zakończenie ferii odbył sie V Gminny Turniej judo w Dąbrowie. Organizatorem Turnieju była Gmina Dąbrowa. W Turnieju brali udział zawodnicy z Mogilna, Dąbrowy i Barcina. Wakacyjny Turniej miał charakter drużynowy, w którym poza walkami była tez prezentacja technik judo.
I m Mogilno
II m Dąbrowa
IIIm Barcin
Puchary ufundował radny Gminy Dabrowa p Marek Cyrok,  a dyplomy z pucharami wręczył Przewodniczący Rady Sportu w Dąbrowie p Henryk Różycki.
składy:
Mogilno
Grzegorz Kożański, Rozalia Redman, Bohusz Hibner, Jan Drzewiecki, Leszek Drzewiecki, Jakub Krzyżan, Maria Pankowska,
Dabrowa
Piotr Górecki, Julia Górecka, Kuba Górecki, Leszek Sulowski ,Paweł Rutowski
Barcin
Radosław Pender, Roman Pender, Aleksandra Pender, Piotr Wojtkowiak, Bartosz Wojtkowiak, Julia Wojtkowiak
Dnia 15 stycznia sekcja  judo brała udział w WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 25 FINAŁ w Mogilnie i Dąbrowie przedstawiając pokazy judo i samoobrony. Zdjęcia z pokazów opublikujemy już w środę.
<
>
Dnia 10 grudnia w Szubinie odbył się IX Gwiazdkowy Turniej judo dzieci i młodzików. W Turnieju brały miedzy innymi kluby:
Samuraj Szczecin, Piła, Olimpia Grudziądz,BKS Bydgoszcz, UKS10 Bydgoszcz, Zryw Toruń, Szubinianka Szubin, UKS 5 Znin, Bosir Barcin.
Bosir Barcin reprezentowało 3 zawodników, po zaciętych walkach wszyscy wrócili z medalami:
Kuba Górecki kat -44kg brązowy medal
Aleksandra Pender kat -26kg brązowy medal, stoczone 4 walki
Julia Górecka kat -36 złoty medal ,wygrała wszystkie walki przed czasem na ippon.
Trener judoków Mariusz Suliński
<
>
 
Pokaz Sekcji Judo dla młodzieży z Kazachstanu w Muzeum Ziemi Mogileńskiej. W spotkaniu brali udział również wolontariusze i Bracia Kapucyni z Klasztoru.   
 
Przegląd pieśni patriotycznej i żołnierskiej, powiązana z uroczystości nadania Sztandaru Szkoły im Wojska Polskiego - do galerii
Zdjęcie z fitnesu w Dąbrowie
Otwarcie sezonu fitness 2016/2017 w Dąbrowie - wieści z prasy
Przegląd prasy. Judo staje sie cenionym sportem dla Polaków...
Dla miłośników militarii i sztuk walk zapraszam na V Zlot Miłośników Militariów - Chabsko  13-15 Maja 2016r
Na zaproszenie muzeum w zlocie brała udział klasa mundurowa z niepublicznego liceum o profilu sportowo obronny Gąsawy, która bardzo efektownie zaprezentowała musztrę paradną z bronią oraz sekcja judo i samoobrony z Bosir Barcin pod kierownictwem Mariusza Sulińskiego
<
 
>
Dnia 16 kwietnia w Toruniu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Torunia dzieci w judo, oraz Otwarte Mistrzostwa woj kujawsko pomorskiego z rocznika 1999, 2000, 2001, 2002, 2003. W Turnieju brały udział kluby z Lubawa, Legia Warszawa, Gdańsk, Reda, Kutno, Szczecin ,Koszalin, Piła, Poznań, Olsztyn, Grudziądz, Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Żukowo, Gdynia, Elbląg, Barcin, Żnin, Szubin
Bosir Barcin:
Rozalia Redman r 2007 waga-26kgVII
Paweł Rutowski r2004 waga +60 IVm
Julia Górecka waga r 2006 -36kg IVm
Kuba Górecki waga r 2005 -42kgVm
Szczepańska Gabriela rocznik2000, juniorka ubiegło roczna złota medalistka tego Turnieju do -70kg, wystartowała po raz pierwszy w wadze +70 walcząc z dużo cięższymi zawodniczkami, ostatecznie uplasowała się na IVm .
Trener Mariusz Suliński
Dnia 15 kwietnia na obiektach strzelnicy sportowej Bractwa Kurkowego w Piechcinie, odbył się II Turniej strzelecki klas mundurowych, o puchar dyr. szkoły z Gąsawy p Grażyny Mielcarewicz.
Do turnieju zaproszone był reprezentacje ze szkól w Gąsawie, Piechcinie i Bielic (profil sportowo obronny). Nie udało sie dojechać reprezentacji z Bielic.
Strzelania prowadzono z broni krótkiej (pistolet margolin)i z broni długiej (kbks). Każdy z uczniów strzelał po 10 strzałów. Suma zdobytych punktów z dwóch konkurencji wyłoniły zwycięzcę
I miejsce zajęła szkoła w Gąsawie 439pkt, IIm 422pkt Piechcin, IIIm Gąsawa 2- 347pkt.
Kolejny Turniej przewidziany jest w czerwcu o puchar dyr szkoly z Bielic p Hieronima Banaszkiewicza.
Na zakończenie turnieju odbył się trening w strzelaniu do tarcz biatlonowych na krytej strzelnicy.
Nad całością Turnieju czuwała kadra sędziowska i instruktorska w składzie: Czesław Michalski, Ryszard Krajewski, Mariusz Suliński, Józef Baczewski, Mirosław Sitarek.

<
>
Wieści z prasy
 
Dnia 17 marca w Hali Widowiskowo Sportowej odbył się II Zjazd Fitness Ziemi Mogileńskiej.(IX edycja)
 
Organizatorem imprezy był Mogileński Dom Kultury, Klub Seniora, Uniwersytet III Wieku, Mogilno Sport sp z o. o.
 
W zjeździe brały udział panie i panowie z miejscowości Mogilno, Dabrowa , Wszedzień, Ostrowo, Bielsko, Wójcin, Marcinkowo, Gębice, Orchowo powiat słupecki, klub Seniora i UTW z Mogilna. Trening przy odpowiednio dobranej muzyce do ćwiczeń poprowadził trener fitness Mariusz Suliński. Po wyczerpującym 60 minutowym treningu, na uczestników czekał tort, herbata woda i owoce. W imprezie brało udział blisko 100 osób.
 
Fitness to wspaniała zabawa, wymiana tlenowa, która sprzyja dobrej sylwetce oraz samopoczuciu. Jest to również integracja różnych pokoleń wiekowych i środowisk uprawiających tę dyscyplinę sportu. Wszystkie grupy otrzymały podziękowania od Dyrektora Mogileńskiego Domu Kultury pana Jana Szymańskiego, który oficjalnie otworzył II Zjazd Fitness w Mogilnie.
Dnia 12 marca 2016r w Bydgoszczy odbył się II Otwarty Turniej Judo Dzieci i Młodzików .
Zawody rozgrywano na 5 matach zgodnie z regulaminem PZJ Warszawa. Zawody sędziowali uprawnieni sędziowie: Grzegorz Dubicki, Jerzy Zmudiński, Edmund Jankowski, Piotr Szarafiniak, Mariusz Suliński. W zawodach uczestniczyło około 500 zawodników i zawodniczek z miejscowości: Gdańsk, Gdynia, Grudziądz, Olsztyn, Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Białe Błota, Elbląg, Kutno, Konin, Żnin, Warszawa , Piła ,Barcin, Szubin, Lipno, Wtelno, Żukowo, Kwidzyn.
Zawodniczki i zawodnik BOSIR Barcin
 • Aleksandra Pender 2008, po zaciekłych walkach zajęła Im w swojej kat -22kg zdobywając złoty medal.
 • Julia Górecka r2006 III m w kat -36kg zdobyła brązowy medal
 • Jakub Górecki r2005 wywalczył III m w swojej kategorii do -42kg , zdobywając brązowy medal.

<
>
 
Zapraszamy 1 kwietnia na II przegląd klas mundurowych województwa kujawsko-pomorskiego. Więcej na temat musztry paradnej w dziale musztra
 Dnia 29 stycznia 2016, na zakończenie ferii zimowych, odbył się III Turniej judo w Dąbrowie z udziałem zawodników z Barcina Dąbrowy oraz Mogilna. 
„Turniej tego typu wzmacnia i motywuje młodych i starszych zawodników. Bowiem wygrana cieszy, ale mała przegrana uczy, kształtuje i wychowuje. Jak to w życiu codziennym nie zawsze mimo starań otrzymamy ocenę celującą, czy dostajemy upragniony awans. Zatem idąc z duchem sportu i najlepszymi cechami judo zawsze idziemy do przodu, nie stając w miejscu… art. Grzegorz Kożański”.
<
>
Dnia 10 stycznia judocy i adepci samoobrony z Mogilna, Barcina oraz Dąbrowy pod wodzą Trenera Mariusza Sulinskiego, prezentowali swoje umiejętności, na pokazach do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2016
<
>

Dnia 12 grudnia w Szubimie odbyly się,, Gwiazdkowe Zawody Judo Dzieci j Mlodziczek (ów) ,,z Wojewódzkim Turniejem Rankingowym Kwalifikacyjnym  do KWM 2016.
Wystapily kluby takie jak: Szczecin, Torun,Pila,Wloclawek, Elblag, Kcynia,Barcin ,Bydgoszcz, Grudziądz, Kwidzyn, Chodzież,Brudzew, Reda, Znin ,Szubin
Znakomicie spisali sie zawodnicy i zawodniczki z Bosir Barcin.
Bosir Barcin reprezentowało 3 zawodniczki i dwoje zawodników, wyniki:
 • Julia Górecka I m ,złoty medal , waga -35kg rocznik 2006
 • Rozalia Redman III m, brazowy medal, waga -24 kg , rocznik 2007
 • Aleksandra Pender IV miejsce  , waga -24kg, rocznik 2008 i młodsi
 • Pawel Rutowski II m , srebrny medal ,waga +60kg , rocznik 2004
 • Jakub Górecki IV m , waga -42kg , rocznik 2005
Trener Mariusz Suliński
<
>
Fitness i andrzejkowe pląsy
 
"Poprawa sylwetki i kondycji" - motto trenera Mariusza Sulińskiego.
 
Na sali w Gębicach odbyły się wspólne zajęcia z fitness, gdzie wszyscy uczestnicy przy wspaniałej atmosferze ćwiczyli.
Ciekawostki ze świata sportu
W dniach od 02 -05 lipca judocy z Barcina, Dąbrowy oraz Mogilna przebywali na konsultacji szkoleniowej judo i samoobrony w Chabsku, doskonaląc techniki walki wręcz
Dnia 23 maja w Żninie w Hali Sportowej Publicznego Gimnazjum nr1 przy ul 1 stycznia, odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Dzieci w Judo. Bosir Barcin reprezentowało 2 zawodników i dwie zawodniczki
Wyniki:
 • Aleksandra Pender III m brąz      waga 21kg  rocznik 2008
 • Julia Górecka  II miejsce srebro   waga 29 kg           2006
 • Jakub Górecki I miejsce złoto     waga 38 kg            2005
 • Paweł Rutowski I miejsce złoto   waga +60              2005
W Chabsku w Muzeum Ziemi Mogileńskiej - gmina Mogilno po raz piąty odbył się Zlot Miłośników Pojazdów Wojskowych oraz Militariów. Sekcja sportu pod opieką Mariusza Sulińskiego zaprezentowała pokazy judo i samoobrony zawodników i zawodniczek trenujących w tej sekcji. Niewątpliwą niespodzianką stał się pokaz Musztry Paradnej i Wojskowej w wykonaniu licealistek z Zespołu Szkół w Bielicach pod kierownictwem dyrektora szkoły pana Hieronima Banaszkiewicza oraz współpracującego trenera musztry Mariusza Sulińskiego. 
 
Dnia 02 maja 2015 w Toruniu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko Pomorskiego W Judo w kat dzieci rocznik 2003 -2007 i młodsi, młodzika i młodziczek rocznik 2001-2002, oraz juniora młodszego i juniorek młodszych z rocznika 1998 - 2002.
 
Organizatorem Mistrzostw był Urząd Marszałkowski w Toruniu, Urząd Miasta Toruń, Okręgowy Związek judo w Toruniu, Toruński Klub Sportowy Judo Toruń.
 
W Mistrzostwach brały udział kluby między innymi: z Olsztyna, Kutna, Gdańska, Bydgoszczy, Torunia
 
Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji reprezentowało 3 zawodników i dwie zawodniczki
 

Wyniki, kategoria dzieci:
 
waga 21 kg Aleksandra Pender V miejsce
 
waga 29 kg Julia Górecka II miejsce srebrny medal
 
waga 32 kg Hubert Kożański V miejsce
 
waga 38 kg Kuba Górecki II miejsce srebrny medal
 
kategoria juniorka młodsza:
 
Gabriela Szczepańska I miejsce złoty medal
 
Trenerem sekcji jest Mariusz Suliński
21 marca 2015 odbył się turniej Judo dzieci i młodzików

Dnia 27 lutego na zakończenie ferii odbyły się Mistrzostwa Gminy w Otwartym Turnieju Judo, w Hali Widowiskowo Sportowej w Dąbrowie, dzieci od rocznika 2008 i osób dorosłych uprawiających tę dyscyplinę sportu na co dzień w swoich miejscowościach. Organizatorem Imprezy była Gmina Dąbrowa. Otwarcia Imprezy dokonał Przewodniczący Rady Sportu w Dąbrowie Pan Henryk Różycki oraz Wójt Dąbrowy Pan Marcin Barczykowski.

W Turnieju brali udział zawodniczki i zawodnicy trenujący tę dyscyplinę sportu w Barcinie, Mogilnie i Dąbrowie. Dla uczestników zawodów Turnieju czekały medale, dyplomy oraz słodycze, napoje ufundowane przez Gminę Dąbrowa. Nad całością imprezy czuwał Trener judo i sędzia Mariusz Suliński
wyniki:
 • waga 25kg: Aleksandra Pender I miejsce Barcin, Oskar Zielinski II miejsce Mogilno, Natalia Brończyk III miejsce Dąbrowa
 • waga 30kg Julia Górecka I miejsce Dąbrowa, Julia Dados II miejsce Dąbrowa
 • waga 36kg Jakub Górecki I miejsce Dąbrowa, Krzysztof Czerniak II miejsce Dąbrowa, Dados Bartosz III miejsce Dąbrowa
 • waga 46 kg Jan Drzewiecki I miejsce Mogilno, Radosław Pender II miejsce Barcin, Błażej Walkowiak III miejsce Mogilno
 • kat 65 kg Leszek Drzewiecki I miejsce Mogilno, Bogusz Hibner II miejsce Mogilno, Jakub Świder III miejsce Dąbrowa, Gabriela Szczepańska III miejsce Dąbrowa
 • kat +35lat waga + 70 kg , Krzysztof Bretes I miejsce Mogilno, Roman Pender II miejsce Barcin, Grzegorz Kożański III miejsce Mogilno, Krzysztof Zieliński III miejsce Mogilno