"Łapcie mnie, jeśli potraficie! Treningi judo, fitness i musztry w Mogilnie, Dąbrowie i Barcinie" - Judo, Fitness, Musztra - Sport w Mogilnie, Dąbrowie i Barcinie!

Przejdź do treści

"Łapcie mnie, jeśli potraficie! Treningi judo, fitness i musztry w Mogilnie, Dąbrowie i Barcinie"

Archiwum
Zajęcia fitness organizowane są dla grup początkujących, średniozaawansowanych oraz zaawansowanych osób - więcej
Sekcja Judo prowadzona jest dla dzieci i młodzieży chcących rozwijać swoje umiejętności sportowe - więcej
Samoobrona prowadzona przez trenera wschodnich sztuk walk. Dyscyplina tego typu ceniona jest przez osoby pracujące - czytaj
Lekcje musztry prowadzone przez wykwalifikowanego trenera. Prelegaci do nauki podchodzi z pasją, czekając na kolejne lekcje  - czytaj
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnej pracy nad własnym ciałem i umysłem. Sekcja w województwie kujawsko-pomorskim działa już ponad 21 lat szkoląc dzieci, młodzież i dorosłych wschodnich sztuk walk. Natomiast fitness stał się na dzień dzisiejszym częścią życia nie tylko kobiet. Zapraszamy....


Film z uroczystego poświęcenia repliki sztandaru Saperów Wielkopolskich - Wągrowiec 15-08-2018. Oczywiści braliśmy czynny udział ...
Dnia 02 czerwca w Żninie odbyły się VII Otwarte Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa  w Judo
Aleksandra Pender waga -35kg srebrny medal
Julia Górecka waga  -44kg srebrny medal
Kuba Górecki waga -60 srebrny medal
Trener Mariusz Suliński
<
 
>
<
 
>
  Dnia 19 maja w Wójcinie  o godz. 18.00 ruszył 14 zjazd fitness. W zjeździe brały udział panie z Marcinkowa, Gębic, Zbytowa, UTW Mogilno, Klub Seniora Mogilno, Wiecanowa i Wójcina. Fitness trwał 60 minut przy muzyce. Po zajęciach był poczęstunek oraz  podziękowania  od Wójta Jezior Wielkich oraz trenera Mariusza Sulińskiego.
19 maja w Szubinie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko Pomorskiego Dzieci i  Młodzików w judo.
srebro IIm Kuba Górecki
Brąz  III m Gabriela Pankowska
Brąz III m Julia Górecka
Trener Mariusz Suliński
<
 
>
W sobotę 07.04 w Toruniu - Copernicus Judo Cup, który w tym roku okazał się wyjątkowo mocny! Wzięło w nim udział aż 657 zawodników z 57 klubów, z całej Polski.  Bosir Barcin reprezentowało 3 zawodników .Kuba Górecki - 55kg podczas walk doznał kontuzji stawu łokciowego mimo to po konsultacji z lekarzem  i trenerem   po opatrunku  wrócił  na mate na 20 sekund do końca i utrzymał prowadzenie w walce. Jednak dalej nie był w stanie walczyć, ostatecznie zajął v m, Julia Górecka -46kg VII, Gabriela Pankowska -42kg VIIm. Trener Mariusz Suliński.


Z lasów Oćwieki "Wilczym tropem"


Sekcja sportów  walki dnia 10 marca wraz z rekonstruktorami z stowarzyszenia  Historia pod dowództwem Mariusza Sulińskiego wraz z uczniami ZSN Gąsawy i ZSN Piechcin przeprowadziły prelekcje oraz oprawę historyczną podczas Biegu Tropem Wilczym im Zygmunta Góralskiego w lasach oćwieckich.

<
 
>
Julia Górecka w Plebiscycie Gazety Pomorskiej Sportowiec Roku Powiatu Mogileńskiego zajęła pierwsze miejsce, natomiast Mariusz Suliński w kat Trener Roku w rankingu wojewódzkim zajął miejsce czwarte
Dnia 24 lutego na zakończenie ferii w Dąbrowie odbył się Zimowy Turniej JUDO.
W Turnieju drużynowym  brali udział zawodnicy z Barcina Mogilna Dąbrowy, Strzelec i Będzitowa  .Pierwsza część turnieju składała z  rywalizacji form kata  , druga na walkach.Organizatorem Turnieju był  Wójt Gminy Dąbrowa Pan Marcin Barczykowski który ufundował nagrody oraz Radny Gminy Pan Marek Cyrok który ufundował puchary ,sędzią  głównym był Pan Mariusz Suliński.
I m drużynowo zajął Barcin
IIm Migilno
IIIm Dąbrowa

Od dnia 05 lutego 2018 roku w salce fitness znajdującej się na Stadionie Miejskim w Barcinie, przy ul. Jakuba Wojciechowskiego 10, ruszą nowe zajęcia fitness! Prowadzącym zajęcia będzie Mariusz Suliński, który od 2007 roku jest instruktorem fitnessu. Oprócz tego jest wykwalifikowanym trenerem judo, instruktorem strzelectwa sportowego, trenerem technik i taktyk samoobrony. Zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek od godziny 20:00 do godziny 21:00. Ich ideą jest fitness szeroko rozumiany - trening z obciążeniami, który ma na celu modelowanie sylwetki oraz poprawę kondycji fizycznej ciała. Jednymi z elementów zajęć mają być ćwiczenia wchodzące w szereg sztuk walki - piloxingu. Zajęcia skierowane są dla osób w każdym wieku. Gorąco zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!
Zajęcia fitness
prowadzący - Mariusz Suliński
poniedziałki - 20:00-21:00
Stadion Miejski w Barcinie
kontakt telefoniczny - 603 153 154
Koszt udziału w zajęciach - 10 złotych / osoba
26 Finale WOŚP nasz pokaz Judo, Aikido i samoobrony celem pozyskania środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”
<
 
>
<
 
>
<
 
>
Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny dla każdego z nas
życzymy Państwu  radosnych i spokojnych świąt oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku
Julia Górecka w Plebiscycie Gazety Pomorskiej Sportowiec Roku Powiatu Mogileńskiego zajęła pierwsze miejsce, natomiast Mariusz Suliński w kat Trener Roku w rankingu wojewódzkim zajął miejsce czwarte.
 
<
 
>
Dnia 16 grudnia w Szubinie odbył się X Gwiazdkowy Turniej Rankingowy do Kadry Wojewódzkiej  Młodziczek/ów i Dzieci.
  • Aleksandra Pender- 29kg II m srebro
  • Gabriela Pankowska  wszystkie walki wygrane przed czasem -45kg Im złoto
  • Julia Górecka -46kg v m
  • Kuba Górecki wszystkie walki wygrane przed czasem -55kg złoto
Trener Mariusz Suliński

<
 
>
<
 
>
Dnia 24 listopada odbył się kolejny zjazd fitness w Grodzie Piasta w Chomiąży Szlacheckiej. Zjazd składał się z dwóch części pierwszy to marsz nordic walking po przepięknych terenach przylegających do ośrodka na których kręcono  sceny do filmu Stara Baśń, druga część  to  fitness na terenie ośrodka cztery wejścia po 30 minut z małymi przerwami z muzyką. W zjeździe który łączy pokolenia były wróżby andrzejkowe  uczestniczyło 50 pań w różnym wieku z Wójcina, Gębic i Marcinkowa, Zbytowa, UTW Mogilno, Klub Seniora Mogilno,Wiecanowo, Dąbrowa i Czerniaka gmina Mogilno.
Trener Mariusz Suliński
autor zdjęć Elżbieta Sobkowiak


W dniu 12 listopada nasza sekcja brała czynny udział w pokazach sztuk walk oraz w oprawie historycznej III Biegu Niepodległości organizowanego przez Klub Sportowy SOKÓŁ Gąsawa.
<
 
>
Dnia 21 .10 w Białych Błotach odbyły się III Mistrzostwa w Judo .W Turnieju rywalizowały miedzy innymi kluby:
PTS Bydgoszcz, Gwardia Bydgoszcz, Bushi Toruń, Kodokan Toruń, Olimpia Grudziądz, Bosir Barcin ,Szubinianka Szubin , UKS 5 Żnin .
Sekcje Sportów walki  reprezentowało 4 zawodników:

Aleksandra Pender waga -27kg II m srebro
Julia Górecka  waga -44kg II m srebro
Jakub Górecki waga -52 kg II m srebro
Gabriela Pankowska -41 kg III brąz

Trener Mariusz Suliński
 

Nasi zawodnicy na podium Mistrzostw Polski w Judo
W dniach 2-3 wrzesień 2017 roku odbyły się w Bydgoszczy - Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Federacji Sportu "Gwardia" w Judo. Zawody obejmowały dzieci z roczników: 2005- 2006- 2007, młodzików i juniorów młodszych. W turnieju wzięło udział 200 zawodników z 22 klubów z Polski oraz Bułgarii, Białorusi, Gruzji, Estonii i Niemiec. BOSIR Barcin reprezentowało dwóch zawodników, po bardzo ciężkich walkach :
 Julia Górecka w wadze -42kg wywalczyła brązowy medal
 Kuba Górecki w wadze -52kg wywalczył srebrny medal
 
Trener Mariusz Suliński
<
 
>
Od dnia 20.07-24.07 (czwartek-niedziela) sekcja sportów walki trenująca przy Mogileńskim Domu Kultury pod kierownictwem  trenera i sędziego Polskiego Związku Judo oraz Instruktora technik i taktyk walk Garnizonu miasta st. Warszawy pana  Mariusza Sulińskiego przebywała na kilku dniowym obozie sportowym w Chabsku. Na zgrupowaniu gościli również judocy z Barcina i Dąbrowy. Podczas zgrupowania odbyły się egzaminy na wyższe stopnie w judo/ kyu/, pokazy ratownictwa medycznego w wykonaniu Pana Michała Cajmera oraz pokazy z  jednostki ratowniczo gaśniczej  Państwowej Straży Pożarnej , zastępem dowodził  starszy aspirant  Paweł Obiała.
Treningi judo i samoobrony /ju jitsu, aikido, krav maga, karate/ oraz techniki i taktyki walk prewencji i interwencji dla dorosłych odbywały się dwa razy w ciągu dnia .Najbliższe zawody to Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w judo które odbędą się 02 września w Bydgoszczy.
<
 
>
Tym  razem nie na zawodach, ale na pokazie charytatywnym wystąpili nasi  Judocy. Zawodnicy z trenerem Mariuszem Sulińskim pojechali do  Inowrocławia, a dokładnie do galerii Solnej. Film z pokazu w TV- BARCIN zobacz..
<
 
>
W dniach 19-21 w Chabsku odbył się VII zlot pojazdów militarnych i ratowniczych. 2O maja Zespół Szkół Niepublicznych z Gąsawy  godz. 16.30  ILO profil sportowo obronny zaprezentował pokaz musztry paradnej i wojskowej za który otrzymał wiele braw.
Zlot uświetniła wizyta przedstawiciela Wiceministra Obrony Narodowej Bartosza Kownackiego Pani Dyrektor Biura Julia Rozworowska, która wręczyła uczennicom szkoły Aleksandrze Buzalskiej i Paulinie Górce nagrody za pokaz musztry oraz sekcji sportów walki w Mogilnie pod kierownictwem Mariusza Sulińskiego.
Podziękowanie dla Gimny Orchowo
<
 
>
<
>
Dnia 13 maja uczniowie z Zespołu Szkół Niepublicznych z Piechcina /klasa mundurowa/brali odwiedzili wraz z nauczycielem przedmiotów sportowo obronnych Panem Mariuszem Sulińskim  33 Bazę Lotnictwa Wojskowego i Transportowego w Powidzu z okazji,, Dni Otwartych Powidz 2017 "
 
Dnia 26 kwietnia uczniowie z Zespołu Szkół Niepublicznych z Piechcina *(klasa mundurowa) brali udział w warsztatach wojskowych na terenie Muzeum Ziemi Mogileńskiej wraz z nauczycielem przedmiotów sportowo obronnych Panem Mariuszem Sulińskim w Chabsku. Celem warsztatów między innymi było zapoznanie się z logistyką zbliżającego się VII Zlotu Pojazdów Militarnych i Ratowniczych w Chabsku który odbędzie się od 19- 21maja. Uczniowie zapoznali się również z trasą PZU zdrowia biegową i spacerową w Mogilnie oraz wzięli udział w treningu judo i samoobrony w Barcinie z zawodnikami klubu pod wodzą trenera Mariusza Sulińskiego.
Dnia 13 maja  w sobotę w Szubinie odbyły sie  Mistrzostwa Szubina Dzieci  w Judo  o Puchar Burmistrza  Miasta oraz Otwarte Mistrzostwa Województwa Młodzików i Młodziczek
Startowały  między kluby z Bydgoszczy , Torunia, , Wybrzeża ,Grudziądza i wiele innych po silnie obstawionych wagach 40kg,50kg.
Bosir Barcin reprezentowała Julia Górecka która w wadze do-40kg  r2006wywlczyła bardzo dobre V m
Kuba Górecki r 2005 waga -50kg wywalczył bardzo dobre Vm
Trenerem judoków jest Mariusz Suliński
<
 
>
W sobotę  8 kwietnia zaprezentowali swoje siły na prestiżowym turnieju Copernicus Judo Cup 2017 i Mistrzostw Województwa Kujawsko pomorskiego w judo Julia Górecka i Kuba Górecki z Bosir Barcin.
Mistrzostwa charakteryzowały się wysokim poziomem i duża liczba  zawodników 500 z 40 klubów z całej Polski i z zagranicy z Rosji.
Organizatorami tego wydarzenia był Urząd Miejski w Toruniu, Urząd Marszałkowski, Okręgowy Związek Judo, Toruński Klub Sportowy. Kuba i Julia zakwalifikowali się do walk finałowych i wywalczyli
Julia Górecka w wadze do 38kg brązowy medal IIIm
Kuba Górecki w wadze do 46kg srebrny medal IIm
Trenerem judoków jest Mariusz Suliński
<
>
<
>
Dnia 01.04 w sobotę w Grudziądzu odbyły sie XVIII Otwarte Mistrzostwa Grudziądza w Judo  o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza. Startowały między kluby z Bydgoszczy, Torunia, Olsztyna, Wybrzeża Gdańsk, Grudziądza i wiele innych. BOSIR Barcin reprezentowała Julia Górecka, która w wadze do-37kg r2006 walcząc z chłopcami wywalczyła brązowy medal III m i Kuba Górecki r 2005 waga -45kg wywalczył bardzo dobre Vm
Trenerem judoków jest Mariusz Suliński
Dnia 24 marca w Kruszwicy odbył się III Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych Kruszwica 2017. Celem przeglądu było wyłonienie reprezentacji województwa kujawsko pomorskiego na ,,Ogólnopolski przegląd klas mundurowych". Popularyzacja klas mundurowych jako oferty edukacyjnej szkół, integracja młodzieży, prezentacja poziomu wyszkolenia, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. Przegląd kierowany był do uczennic i uczniów klas mundurowych szkół ponad-gimnazjalnych z terenu całego województwa kujawsko pomorskiego.
Przegląd był formą rywalizacji zespołów w zakresie musztry zespołowej zgodnej z regulaminem musztry Sił Zbrojnych RP.
Komisja sędziowska: Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Przedstawiciel Wojewody Kujawsko Pomorskiego, 1 Pomorska Brygada Logistyczna, 2Pułk Inżynieryjny Inowrocław, WKU Inowrocław, Komenda Wojewódzka Policji, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej.
Konkurencje obejmowały program obowiązkowy- konkurencja polega na wykonaniu przez zespół zestawu 10 zadań obejmującego umiejętności z zakresu regulaminu musztry Sił Zbrojnych RP. Zestaw  otrzymuje kapitan zespołu przed startem. Program dowolny - konkurencja polega na wykonaniu pokazu opartego  o zakres musztry paradnej z bronią lub bez. Po ciężkich bojach Zespół Szkół Niepublicznych z Gąsawy ostatecznie uklasyfikował się na V m. w województwie
Zespół Szkół Niepublicznych z Gąsawy o profilu sportowo obronnym przygotował specjalista od spraw musztry i  parad wojskowych  trener Mariusz Suliński i ppłk rezerwy Kazimierz Baciak

<
 
>
<
 
>
Dnia 11 marca w Bydgoszczy odbyły sie III Otwarte Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy Dzieci i Młodzików w Judo.
w Mistrzostwach brały udział  kluby z całej Polski i z zagranicy z Rosji z Kaliningradu .
Wystartowało 500 zawodników miedzy innymi z takich klubów i miast jak Warszawa, Gdynia, Wybrzeże Gdańsk, Reda, Olimpia Grudziądz, Włocławek, Olsztyn, Toruń, Bydgoszcz i wspomniany Kaliningrad z Rosji i wiele innych można powiedzieć zawody rangi międzynarodowej.
BOSIR Barcin:
Po bardzo zaciętych bojach w walce Julia Górecka wywalczyła brązowy medal w wadze do 38kg
Kuba Górecki w wadze do 46 kg wszedł do ćwierć finału ostatecznie otrzymał VI miejsce
Aleksandra Pender z powodu kontuzji nie walczyła.
Trener judoków Mariusz Suliński
26 lutego w niedziele odbyła się rekonstrukcja zdarzeń z Narodowego Dnia  Żołnierzy Wyklętych. W związku z tym nasza sekcja włączyła się czynnie w V edycje biegu Wilczym Tropem z pokazami musztry wojskowej, samoobrony, rekonstrukcji zdarzeń z tamtego okresu w  Gąsawie i oczywiście samym biegu. Upamiętniając w ten sposób pamięć o żołnierzach wyklętych.

Więcej zdjęć z V edycji biegu Wilczym tropem możemy zobaczyć na CMG24 www.cmg24.pl, Radio Żnin http://radioznin.fm
<
 
>
<
 
>
Dnia 10 lutego na zakończenie ferii odbył sie V Gminny Turniej judo w Dąbrowie. Organizatorem Turnieju była Gmina Dąbrowa. W Turnieju brali udział zawodnicy z Mogilna, Dąbrowy i Barcina. Wakacyjny Turniej miał charakter drużynowy, w którym poza walkami była tez prezentacja technik judo.
I m Mogilno
II m Dąbrowa
IIIm Barcin
Puchary ufundował radny Gminy Dabrowa p Marek Cyrok,  a dyplomy z pucharami wręczył Przewodniczący Rady Sportu w Dąbrowie p Henryk Różycki.
składy:
Mogilno
Grzegorz Kożański, Rozalia Redman, Bohusz Hibner, Jan Drzewiecki, Leszek Drzewiecki, Jakub Krzyżan, Maria Pankowska,
Dabrowa
Piotr Górecki, Julia Górecka, Kuba Górecki, Leszek Sulowski ,Paweł Rutowski
Barcin
Radosław Pender, Roman Pender, Aleksandra Pender, Piotr Wojtkowiak, Bartosz Wojtkowiak, Julia Wojtkowiak
Dnia 15 stycznia sekcja  judo brała udział w WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 25 FINAŁ w Mogilnie i Dąbrowie przedstawiając pokazy judo i samoobrony. Zdjęcia z pokazów opublikujemy już w środę.
<
>
Dnia 10 grudnia w Szubinie odbył się IX Gwiazdkowy Turniej judo dzieci i młodzików. W Turnieju brały miedzy innymi kluby:
Samuraj Szczecin, Piła, Olimpia Grudziądz,BKS Bydgoszcz, UKS10 Bydgoszcz, Zryw Toruń, Szubinianka Szubin, UKS 5 Znin, Bosir Barcin.
Bosir Barcin reprezentowało 3 zawodników, po zaciętych walkach wszyscy wrócili z medalami:
Kuba Górecki kat -44kg brązowy medal
Aleksandra Pender kat -26kg brązowy medal, stoczone 4 walki
Julia Górecka kat -36 złoty medal ,wygrała wszystkie walki przed czasem na ippon.
Trener judoków Mariusz Suliński
<
>
 
Pokaz Sekcji Judo dla młodzieży z Kazachstanu w Muzeum Ziemi Mogileńskiej. W spotkaniu brali udział również wolontariusze i Bracia Kapucyni z Klasztoru.   
 
Przegląd pieśni patriotycznej i żołnierskiej, powiązana z uroczystości nadania Sztandaru Szkoły im Wojska Polskiego - do galerii
Zdjęcie z fitnesu w Dąbrowie
Otwarcie sezonu fitness 2016/2017 w Dąbrowie - wieści z prasy
Przegląd prasy. Judo staje sie cenionym sportem dla Polaków...
Dla miłośników militarii i sztuk walk zapraszam na V Zlot Miłośników Militariów - Chabsko  13-15 Maja 2016r
Na zaproszenie muzeum w zlocie brała udział klasa mundurowa z niepublicznego liceum o profilu sportowo obronny Gąsawy, która bardzo efektownie zaprezentowała musztrę paradną z bronią oraz sekcja judo i samoobrony z Bosir Barcin pod kierownictwem Mariusza Sulińskiego
<
 
>
Dnia 16 kwietnia w Toruniu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Torunia dzieci w judo, oraz Otwarte Mistrzostwa woj kujawsko pomorskiego z rocznika 1999, 2000, 2001, 2002, 2003. W Turnieju brały udział kluby z Lubawa, Legia Warszawa, Gdańsk, Reda, Kutno, Szczecin ,Koszalin, Piła, Poznań, Olsztyn, Grudziądz, Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Żukowo, Gdynia, Elbląg, Barcin, Żnin, Szubin
Bosir Barcin:
Rozalia Redman r 2007 waga-26kgVII
Paweł Rutowski r2004 waga +60 IVm
Julia Górecka waga r 2006 -36kg IVm
Kuba Górecki waga r 2005 -42kgVm
Szczepańska Gabriela rocznik2000, juniorka ubiegło roczna złota medalistka tego Turnieju do -70kg, wystartowała po raz pierwszy w wadze +70 walcząc z dużo cięższymi zawodniczkami, ostatecznie uplasowała się na IVm .
Trener Mariusz Suliński
Dnia 15 kwietnia na obiektach strzelnicy sportowej Bractwa Kurkowego w Piechcinie, odbył się II Turniej strzelecki klas mundurowych, o puchar dyr. szkoły z Gąsawy p Grażyny Mielcarewicz.
Do turnieju zaproszone był reprezentacje ze szkól w Gąsawie, Piechcinie i Bielic (profil sportowo obronny). Nie udało sie dojechać reprezentacji z Bielic.
Strzelania prowadzono z broni krótkiej (pistolet margolin)i z broni długiej (kbks). Każdy z uczniów strzelał po 10 strzałów. Suma zdobytych punktów z dwóch konkurencji wyłoniły zwycięzcę
I miejsce zajęła szkoła w Gąsawie 439pkt, IIm 422pkt Piechcin, IIIm Gąsawa 2- 347pkt.
Kolejny Turniej przewidziany jest w czerwcu o puchar dyr szkoly z Bielic p Hieronima Banaszkiewicza.
Na zakończenie turnieju odbył się trening w strzelaniu do tarcz biatlonowych na krytej strzelnicy.
Nad całością Turnieju czuwała kadra sędziowska i instruktorska w składzie: Czesław Michalski, Ryszard Krajewski, Mariusz Suliński, Józef Baczewski, Mirosław Sitarek.

<
>
Wieści z prasy
 
Dnia 17 marca w Hali Widowiskowo Sportowej odbył się II Zjazd Fitness Ziemi Mogileńskiej.(IX edycja)
 
Organizatorem imprezy był Mogileński Dom Kultury, Klub Seniora, Uniwersytet III Wieku, Mogilno Sport sp z o. o.
 
W zjeździe brały udział panie i panowie z miejscowości Mogilno, Dabrowa , Wszedzień, Ostrowo, Bielsko, Wójcin, Marcinkowo, Gębice, Orchowo powiat słupecki, klub Seniora i UTW z Mogilna. Trening przy odpowiednio dobranej muzyce do ćwiczeń poprowadził trener fitness Mariusz Suliński. Po wyczerpującym 60 minutowym treningu, na uczestników czekał tort, herbata woda i owoce. W imprezie brało udział blisko 100 osób.
 
Fitness to wspaniała zabawa, wymiana tlenowa, która sprzyja dobrej sylwetce oraz samopoczuciu. Jest to również integracja różnych pokoleń wiekowych i środowisk uprawiających tę dyscyplinę sportu. Wszystkie grupy otrzymały podziękowania od Dyrektora Mogileńskiego Domu Kultury pana Jana Szymańskiego, który oficjalnie otworzył II Zjazd Fitness w Mogilnie.
Dnia 12 marca 2016r w Bydgoszczy odbył się II Otwarty Turniej Judo Dzieci i Młodzików .
Zawody rozgrywano na 5 matach zgodnie z regulaminem PZJ Warszawa. Zawody sędziowali uprawnieni sędziowie: Grzegorz Dubicki, Jerzy Zmudiński, Edmund Jankowski, Piotr Szarafiniak, Mariusz Suliński. W zawodach uczestniczyło około 500 zawodników i zawodniczek z miejscowości: Gdańsk, Gdynia, Grudziądz, Olsztyn, Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Białe Błota, Elbląg, Kutno, Konin, Żnin, Warszawa , Piła ,Barcin, Szubin, Lipno, Wtelno, Żukowo, Kwidzyn.
Zawodniczki i zawodnik BOSIR Barcin
  • Aleksandra Pender 2008, po zaciekłych walkach zajęła Im w swojej kat -22kg zdobywając złoty medal.
  • Julia Górecka r2006 III m w kat -36kg zdobyła brązowy medal
  • Jakub Górecki r2005 wywalczył III m w swojej kategorii do -42kg , zdobywając brązowy medal.

<
>
 
Zapraszamy 1 kwietnia na II przegląd klas mundurowych województwa kujawsko-pomorskiego. Więcej na temat musztry paradnej w dziale musztra
 Dnia 29 stycznia 2016, na zakończenie ferii zimowych, odbył się III Turniej judo w Dąbrowie z udziałem zawodników z Barcina Dąbrowy oraz Mogilna. 
„Turniej tego typu wzmacnia i motywuje młodych i starszych zawodników. Bowiem wygrana cieszy, ale mała przegrana uczy, kształtuje i wychowuje. Jak to w życiu codziennym nie zawsze mimo starań otrzymamy ocenę celującą, czy dostajemy upragniony awans. Zatem idąc z duchem sportu i najlepszymi cechami judo zawsze idziemy do przodu, nie stając w miejscu… art. Grzegorz Kożański”.
<
>
Fitness i andrzejkowe pląsy
 
"Poprawa sylwetki i kondycji" - motto trenera Mariusza Sulińskiego.
 
Na sali w Gębicach odbyły się wspólne zajęcia z fitness, gdzie wszyscy uczestnicy przy wspaniałej atmosferze ćwiczyli.
Ciekawostki ze świata sportu
Zapraszam do kart historii sekcji sportu Mogilna, Barcina i Dąbrowy. Zakładka archiwum
Wróć do spisu treści